fbpx

İŞLETMELER İÇİN 10 KAT DAHA TASARRUFLU SOĞUTMA SİSTEMİ

Eco Sistem logo
Hemen Teklif İsteyin

ECO Sistem hakkında bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

  ecosistem landingpage giris gorsel 1

  İşletme maliyetlerini düşürürken mekanı pratik ve konforlu şekilde serinleten teknoloji ECO 5N, dışarıdan aldığı temiz havayı soğutarak serinlik ve tazeliği birlikte sunar.

  Doğal hava ile sağlıklı serinlik için en tasarruflu çözüm: ECO 5N DIFFUSER

  ECO Sistem’de verimlilik en üst düzeydedir. Doğadan aldığı bol oksijenli havayı su ile yıkadıktan sonra, iç ortama serinlik olarak sunan ECO, 10 kat daha tasarrufludur.

  Cafe ve restoran gibi temiz ve serin havaya ihtiyaç duyulan her yerde ideal serinlik sağlar. 

   

  Eco 5N Diffuser dış üniteden aldığı oksijenli havayı, temizleyip soğuttuktan sonra; iki yan yüzeyinden serin hava olarak iletir.

  ECO 5N Diffuser 3 farklı seviyede soğutma ayarına, 3 farklı havalandırma fan ayarına, kendisini yıkama özelliğine sahiptir.

  ECO 5N diffuser diğer ortam klimaları gibi kapı ve pencere kapanmasına gerek duymaz. Kapı ve pencereler açık tutulur, hava akışı sürekli sağlanır.

  ECO’nun doğadan esinlendiği bu sistem klimalara göre 10 kat daha tasarrufludur. 

   
  Hemen Teklif İsteyin

  ECO Sistem hakkında bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

   4 1

   ECO 5N Diffuser dışarıdan aldığı havayı su ile soğutarak, ortama sağlıklı, temiz ve taze hava olarak verir. ECO Sistem teknolojisi mekanda konforlu serinleme imkanı sunarken, işletme maliyetlerini 10 kata yakın düşürür.

   3

   ECO’nun çalışma prensibi doğanın serinletme özelliğinden esinlenilmiştir. Su ve Aspen ağacı liflerinden üretilen antibakteriyel CoolPad teknolojisini kullanarak az enerji ile maksimum verim elde edilir. Cihazın daha ekonomik çalışması ve verimli bir serinlik sağlanması için sistem tarafından soğutulan su önce hazneye sonra Cool Pad’ in üzerine gönderilir.

   Genel ozellikleri

   Soğutulmuş su ile karşılaşan sıcak hava, yıkanır temizlenir ve serinler. Doğal olarak bol oksijenli hava elde edilir. Bu hava ECO’nun fanları sayesinde istenilen ortama verilir.

   tablo k 1

   ECO Deneyimini Kullanıcılardan Dinleyin

   ECO 5N DIFFUSER oda içi hava dağıtıcı üniteli sistemleri mekanınızı pratik ve konforlu şekilde serinletir.

   Müşteri Yorumları
   Eco Sistemi oturduğumuz cafede keşfettik. Ortamdaki serin hava dikkatimizi çekti ve bu vesileyle kendi mekanımıza da aldık.
   blank profile picture 973460 1280
   Ertuğrul Özkan
   Yönetici
   Yazın mekanımızda en büyük sorun sıcak havaydı ve müşteriler içeride oturmak istemiyordu. Eco sistem ile ortam şimdi çok serin ve havadar.
   blank profile picture 973460 1280
   Arzu Özmen
   İşletme Sahibi
   İşletmemizde maliyetler çok önemli bir hale geldi. Müşteriyi uzun süre tutmak için konfor gerekli. Eco Sistem ekonomik açıdan çok karlı.
   blank profile picture 973460 1280
   Ali Çolak
   Restoran Müdürü
   Cafemiz yeni açıldı ve Eco ile tam zamanında tanıştık. Kapılar açık olduğu için klimalar çok elektrik harcıyordu. Şimdi kapı sürekli açık, az ödüyoruz.
   blank profile picture 973460 1280
   Şebnem Erdil
   Kafe Sahibi

   DİJİTAL PANEL ÖZELLİKLERİ

   ECO Geliştirilmiş Evaporatif teknolojisini kullanarak kapalı, yarı kapalı ya da açık alanlarda temiz hava sirkülâsyonu sağlayan ve aynı zamanda kullanıldığı bölgedeki havayı kurutmadan serinleten son derece ekonomik ve bir o kadarda çevre dostu yepyeni bir teknolojidir.

   ECO, fan yardımı ile dışarıdan taze havayı alır ve içerisindeki ıslak peteklerden geçirir. Peteklerdeki özel kanallarla dağıtılan suyun buharlaşması sayesinde hava hızlıca soğur. Ayrıca dış ortam havasında var olan sağlıksız partikülleri(koku dahil), ıslak petek yüzeylerine yapışıp ve suyla yıkanarak havadan ayrışır. Özel bir yapıya sahip olan peteklerdeki su devinim yaparak yıkanır ve temizlenir, kirlenen su ise dışarı atılır. Oksijen yönünden zengin, temiz ve soğutulmuş hava, aynı fan yardımı ile istenilen ortama(mekana) yönlendirilir.

   ECO noktasal bir soğutma yapmaz. Sistem gereği soğuk hava ortam içerisinde hareket eder. Kapı, pencere gibi yerlerden dışarı çıkar. İstenirse hava kanalları ile de ortama dağıtılabilir. 
   Bulunduğu ortamı eşit derecede serinletir. ECO bu özelliği nedeniyle de sağlıklıdır. Halk arasında “soğuk çarpması” olarak nitelendirilen rahatsızlıklara sebebiyet vermez.

   A9000 ECO 150 m2’lik bir alanı 3+3=6 dakika sonra, sıcak ve kirli hava yerini tamamen serin ve taze havaya bırakmış olur. Böylece kısa sürede klimalara göre 10 kat daha az enerji harcayarak ekonomik ve konforlu bir serinliğe kavuşursunuz.

   A5 veya A5AOİ modelleri ile 70 m2’lik bir alanı 3+3=6 dakikada serin ve taze hava mekana dolar.

   ECO A9000 soğutma peteği coolpad, Aspen ağacı liflerinin özel kimyasal bir işleme tabii tutulması ile üretilir. Kıvrımlı bir yapısı vardır. Bu soğutma pedi kıvrımlı yapısı nedeniyle az yer kaplasa da bu kıvrımlı yapıyı açacak olursak 50 m2 lik bir yüzey elde ederiz. Bu yüzeyden de 3000 debilik bir hava geçer. Hava geçişi ile bu zemin saatte 70 lt kadar su kaybederek kurur. Fakat sistem sürekli çalıştığından soğutma pedleri daima ıslaktır. Dolayısıyla 50 m2 lik ıslak zeminin ferahlatıcı etkisini sunar. Tamamen doğaldır, koku yapmaz.

   ECO’nun bazı modellerinde kontrol paneli sayesinde nemini, hava hızını ayarlayabilirsiniz.

   ECO’nun montajı çok kolaydır. Satın alan kişi kendisi montajını yapabilir fakat yine de montajı kendiniz yapmak istemezseniz yetkili servislerimize başvurabilirsiniz.
   Su bağlantısı (temiz ve kirli su bağlantısı) ve elektrik bağlantısı yapılır. Duvara gerekli delikler açıldıktan sonra ECO’nun montajı 30 dk. Sürer

   Büyük modellerimiz;

   1. Kapalı ve Açık Kafeler
   2. Kapalı ve Açık Restoranlar
   3. Büyük bürolar ve Kapalı alanlar
   4. Düğün ve toplantı salonları
   5. Spor tesisleri
   6. Fabrikalar

   (**Büyük modelimiz, kontrol panelinin ayarlanabilir olması sayesinde küçük mekân kullanımına da uygundur)
   Ürünün kullanımı için mekânın kapatılmasına gerek yoktur. Hatta ECO’nun çalıştığı ortamın hava akımını sağlamak amacıyla açık veya yarı açık olması gereklidir. Hava dışarıdan içeriye soğutularak girdiği için sürekli taze hava kullanımı yapılmış olur. ECO bu özelliği ile toz ve kokunun olduğu üretim tesisleri ve restoranlarda temiz hava temininde çok iyi bir çözüm sunar.

   ECO hem soğutma hem havalandırma özelliğine sahip olduğu için kış mevsiminde havalandırma olarak kullanabilirsiniz.

   1. Ortamın oksijensiz bayat havasını değil, dışarıdan aldığı taze havayı serinletir.
   2. Klima tamamen kapalı alanda çalıştığı için hava devridaim yapmamaktadır. Bu nedenle çok sağlıklı bir teknoloji değildir. Klima içerdeki pis havayı sürekli çevirirken, ECO dışarıdan sürekli taze hava sağlamaktadır. Ayrıca klima içerisinde kir ve bakteri birikir. Uzun süre çalışmayan klimayı ilk çalıştırdığımızda kötü koku gelmesinin sebebi budur. Oysa ECO’da kir-bakteri birikmesi söz konusu değildir. Sürekli filtresi yıkanır ve kirli su otomatik dış ortama atılır.
   3. Ani ısı değişimlerine neden olmaz.
   4. Klima ani ısı değişikliği nedeniyle insan sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabilirken, ECO hem havayı tazelemesi hem de doğal serinletme sağlaması nedeniyle sağlık için faydalıdır.
   5. İşletme maliyeti 1/10 daha ekonomik, bakımı ucuz ve kolaydır.
   6. Klimanın kurulum ve çalışma maliyeti çok yüksektir. ECO ise klimanın kurulum maliyeti ekonomik, işletme maliyeti 10 kat daha ucuzdur. Ana makine içindeki ped ise kolay ve ekonomik olarak değiştirilebilir.
   7. Noktasal değil homojen bir şekilde serinletir. Ortamın her yerinden aynı taze serin havayı hissettirir.
   8. Doğaya zararlı gazlarla çalışmaz, ekolojiktir.
   9. Klima çevreye zararlı gazlarla çalışmaktadır. ECO, ekolojik bir sistemdir su ile çalışmaktadır, klima sistemindeki doğaya zararlı gazlar bulunmamaktadır.
   10. Havalandırma sistemlerine göre avantajı nedir:
   11. Sadece hava değişimi yapmaz, aynı zamanda taze havayı temizler ve serinletir
   12. Havalandırma sistemi bir soğutma sistemi değildir. Sadece hava akımı sağlayarak havayı tazeler fakat  havayı soğutmaz. Oysaki ECO, havayı tazelerken aynı zamanda soğutur.
   13. Kurulum ve bakımı hem çok kolay hem de ekonomiktir.

   Ölçüler (mm):
   5000m3  960*700*780
   9000m3  1140*1140*1050

   ECO fabrika hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Sistem hataları (elektrik bağlantısı, su bağlantıları, hava bağlantısı ve hava dağıtımı) gibi konuların işçilik garantisi montajcı firma ile anlaştığınız süre kadardır.

   Önemli olan serinlik değil, konforlu sağlıklı serinliktir. Örneğin mekân serin iken aynı zamanda kuruysa bu çok sağlıklı bir durum değildir. Fazla nem ve fazla kuru hava konforlu değildir. Bu anlamda ECO’nun kademeli kontrol paneli ile havanın nemi, debisi ve serinliği ayarlanabilir. İnsanın konforlu bir serinliğe sahip olabilmesi için dışarıdaki havadan 5-8 derece bir farkla serinlemesi gerekir. Daha fazla bir ısı farkı özellikle hassas bünyeler için sağlıklı değildir. Halk arasında “soğuk çarpması” olarak bilinen rahatsızlıklara neden olur. Nemin çok olmadığı bölgelerde ECO 20 dereceye varan ısı değişimi yapabilmesine rağmen önerilen serinletme konforlu serinliktir.

   ECO konforlu bir serinlik sunmak için havayı nemlendirir. Konforlu serinlik için havanın nemi dışında havanın temizliği, havanın ısısı, havanın hızı değerleri de önemlidir. ECO’nun bazı modellerinde nemli ortamlarda da verimli çalışabilmesi ve konforlu serinlik için kontrol panelinden diğer değerleri ayarlayabilirsiniz.

   ECO’nun ara temizliğini tek tuşla kolayca kendiniz yapabilirsiniz fakat 1-1,5 yılda genel temizliğini yaptırmanız cihazınızın daha uzun ömürlü olmasını ve verimli çalışmasını sağlayacaktır.

   ECO A9000 en yüksek seviyesinde (35 derecelik, % 30 bağıl nemli bir havada) saatte max 70 lt su harcar. ECO A5000 max 40 lt su harcar. Minimum şartlarda bu oranlar 3’de 1’e düşer. 

   ECO A9000: 26 lt/saat

   ECO A5000: 13 lt/saat

   ECO A9000 büyük boy saatte 600 watt elektrik tüketimi yapar. Bu da bir buzdolabının harcadığı elektrik miktarı kadar bir enerjiye tekabül eder. ECO’nun enerji tüketimi klimanın 1/10u kadardır

   Bizimle İletişime Geçin

    ×