fbpx

Coolpad Nedir

Eco Sistem doğanın suyla havayı temizleme özelliğinden esinlenerek oluşturulmuş sağlıklı ve güçlü bir serinletme teknolojisidir. Bu serinletme sistemini üretirken Aspen ağacı liflerinden üretilen tamamen doğal CoolPad’den yararlanır.

Soğutma Ünitelerinin (Coolpad) kaliteli, hava-türbülans uyumu, güçlü soğutma üniteleri sayesinde benzerlerinden en az iki kat daha iyi soğutur.

COOLPAD Kalitesi

Patentli ürünümüz olan COOLPAD, üretiminde Aspen ağacı lifleri kullanılmıştır. Daha da önemlisi soğutmaya uygun kimyasallar kullanılarak üretilmiştir (Yerli üretim olan Coolpad’lerin kalitesi oldukça yüksektir). Birim yüzeyinde oluşturulan fazla pürüzlülük-kılcallık, benzerlerinden fazla buharlaştırma yapmasına olanak sağlamaktadır. Bu özellik ECO’ nun daha güçlü performansı olmasının sebeplerinden biridir.*

*Diğerlerinin verimsiz olmalarının nedeni; zamandan, malzemeden tasarruf etmeleri ve bu konuda yeterli bilince ve bilgiye ulaşamamaları olarak gösterilebilir.

eco alma prensibi

Rüzgar hızı türbülans değerlerine göre ayarlanmıştır.

COOLPAD kanallarının formuna ve kanaldan geçen rüzgâr hızına bağlı olarak kanalda türbülans oluşturulur. Bu türbülans suyun normalinden fazla buharlaşmasına ve soğutulmasını sağlar (ECO debisi 3 kademede ayarlanabilir). Debinin üç kademesi de türbülans aralığında oluşturulmuştur. Bu durumda ECO, her koşulda türbülans yaratarak maksimum soğutma yapmak için tasarlanmış ve üretilmiştir (Türbülans önemli bir performans artışı sağlamaktadır.).

Ar-Ge departmanımızın diğer firmalar ve cihazlar üzerine yaptığı incelemeler sonucunda; benzer cihazlar üzerinde hiçbir türbülans değerinin hesaplanmadan üretildiği hatta türbülansın ne işe yaradığı ve nasıl oluştuğu konusunun kavranılmadığı veya önemsenmediği anlaşılmaktadır.

Kullanılan toplam pet yüzeyi benzerlerinden kalındır.

Diğer evaporatif soğutucularda kullanılan petler inceyken, ECO‘nun peti daha kalındır. Coolpadleri açıldığında oldukça geniş bir yüzeyi (m2) kapladığından soğutma performansı yüksektir.

Yukarıda sıraladığımız bu üç özellik benzer evaporatif soğutuculara göre ECO‘ ya en az 2 kat daha güçlü performans kazandırmaktadır.

ECO İLE FERAHLA

TAZE, TEMİZ ve FERAH HAVA

ECO Sistem’de verimlilik üst düzeydedir. ECO, ister büyük ister küçük birçok mekanda rahatça kullanılabilir. (Sıcak, oksijeni az, bayat ve kirli) ortamlarda havayı temizleyerek serinletmek için idealdir. ECO özellikle restoran, kafe, ocakbaşı pastane ve imalathane gibi temiz ve serin havaya ihtiyaç duyulan her yerde benzersiz çözümler sunar.


Bizimle İletişime Geçin

    Bir Cevap Yazın

    Blog at WordPress.com.

    Bizimle İletişime Geçin

      ×